دل را زبيخودي سر از خود رميدن است*** آري علاج شوق گريبان دريدن است يا رب به كوي عشق گذر ده اسير دام***شيون براي عشوه او را خريدن است ياسي كه زرد گشته رخش از غم حبيب*** تقدير قصه دل آن نا شنيدن است

يک کلام حرف شبه سياسی - ياس زرد

 Ù†ÙˆØ§ÙŠ منتخب

 Ø¯Ø¹Ø§ÙŠ عهدياس زرد

 
 
خانه
آرشيو
پست الكترونيك

پرشين‌بلاگ

قند عسل
دريچه‌اي به ملكوت
حاج حميد
روايت فتح
غريبستان
نجوا
ديده بان برج مينو
آبي آسموني
مجنون
زميني های آسمونی
نرگس
!! عقل كل !!
شهيد ادواردو آنيلي

 

چهارشنبه ٤ تیر ،۱۳۸٢

يک کلام حرف شبه سياسی

شــــــــــــــــما دانشجو هستی يا ساواکی ؟؟؟ ميدونی فرق دانشجو و ساواکی چيه ؟ پس قبل از اینکه براتون مشکلی پیش بیاد به وبلاگ خبرگزاری ايکس سربزنيد !!!

اینارو ایکسنای عزیز نوشته بود برام.علی رغم امتحانات و ... و علی رغم اینکه هنوز بازدید همه را پس ندادم آمدم تا یک بار هم حرف سیاسی بزنم. این متن ایشون و بعدشم جواب من:

***


هشدار !
18 تير 82 از چند لحاظ با سالهای قبل تفاوت دارد.
اول اينکه درحالی 18 تير امسال فراميرسد که امريکا با اشغال عراق ، ايران را محاصره نظامی (علاوه بر سياسی واقتصادی) نيز کرده است . علاوه بر اين دستيابی ايران به فناوری هسته ای ، حمايت از گروههای جهادی فلسطين و حزب الله لبنان، تحرکات سياسی در افغانستان و عراق و همچنين مخالفت با پيشنهاد طرح صلح امريکا برای خاورميانه موجبات تهديد جدی و شديداللحن واشنگتن را بهمراه داشته است .
بازداشت تعدادی از اعضای گروهک مجاهدين خلق(منافقين) در فرانسه نيز باعث تشديد بحران و افزايش تشنجات در داخل و خارج شده است .
در سالهای گذشته با توجه به دامنه کوچک اعتراضات و درگيريها، تظاهرکنندگان دانشجويان فريب خورده نامگذاری شدند تا با دستگيرشدگان مانند اراذل واوباش ومعترضين برخورد گردد !!
اما مهمترين تفاوت 18 تير امسال با سالهای قبل در خطبه های نماز جمعه روز 23 خرداد دانشگاه تهران رقم خورد .
آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه دوم نماز با اشاره به اغتشاشات وناآراميهای گستره در تهران تاکيد کرد : « اين اغتشاشگران عده ای ساواکی و ضدانقلاب ()هستند . . . »
برای درک مفهوم اين جمله وحشتناک اينکه اگر دستگيرشدگان چند روز اخير ازمعنی ومفهوم اين جمله (بخوانيد اين دستور! ) آقای رفسنجانی باخبر می بودند هرگز به خيابان نمی آمدند !


ايکسنا ميگويد : اعتراض حق طبيعی و مسلم مردم و از ارکان دمکراسی است ؛ اما در نظر داشته باشيد در چه زمانی به چه کسی و چگونه اعتراض ميکنيد تا به جرم ساواکی بودن . . .

***
سلام.ممنون که سر زدی.من به علت امتحانات در هيچکدام از اعتراضات اخير به جز يکی نتونستم حاضر بشم ولی....خودت هم بهتر ميدونی اغلب شلوغيها از دانشجويان نبود.من خودم هم ناله با معترضين بودم.از ترم ديگر دانشکده فنی دانشگاه تهران(مهد مهندسی ايران) قرار است کلاسهای علوم پايه که خيليها معتقدند بعد از گذراندن آن اصل راه را گذرانده ای قرار است ۲۰۰ نفره برگزار شود....بعد ميشنوی قرار است نوبت دوم بپذيرند. اينها صدای همه را در آورد ولی اينها دليل شیشه بانک شکستن نيست و نبود. این کارها را دوستان من نکرده اند...


پيام هاي ديگران ()

مهدي


خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]